Wysokie tetno , omdlenia

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o dolegliwościach

Wysokie tetno , omdlenia

Postprzez ulila » 26 lis 2016, o 10:28

Witam , od września mam omdlenia zawroty glowy duszności i wiele wiel innych objawow , wcześniej myslalam ze mam może anemie bo same zawroty glowy przy wstawaniu i sporo schudłam , badania wykonałam wszystko prawidłowo wyszlo. ale pojawily się omdlenia , zabrala mnie raz karetka do szpitala zrobili przeswieklenie serducha dali leki na uspokojenie i wypuścili za godzine do domu . i tak teraz latam od lekarza rodzinnego do neurologa kardiologa teraz jeszcze laryngologa i puki co nie wiem na czym stoje . Zrobilam takie badania jak przeswietlenie kregoslupa (wyszlo ze mam lordozę splycona odcinka szyjnego) , echo serca (wszystko prawidłowo ) , Ostatnio holter ale jeszcze nie doszłam do lekarza bo jak wiadomo trzeba czekac na wizyty , przeswietlenie zatok bo z nimi mam problem ( wyszlo ze polip w zatoce szczekowej prawej ) , usg zyl szyjnych , eeg, Bylam również na Rezonansie magnetycznym ( Mialam już kiedyś problem 8 lat temu porazenie nerwu twarzowego prawej strony , duzo mi zostało z tego porazenia .. czekam na wyniki jeszcze ) .
MAm rozne objawy omdlenia , klucie w klatce piersiowej , duszności , zrywam się w nocy i nie mogę zlapac oddechu , drentwialy mi nogi rece , leki , strasznie szybko wpadam w zdenerwowanie , sporo schudłam tętno w spoczynku 100 .
Mowia mi również ze wszystkie te objawy mogą być związane z Nerwica . neurolog stwierdził ze pewno mam arytmie , Nie potrafie odczytac holter pisze we wnioskach : Rytm zatokowy z max. akcja komor 165/min o godz.12.13 . minimalna akcja komor 57/min, o godz1.53, srednia akcja komor 89/min. Dwa dodatkowe pobudzenia komorowe. siedem dodatkowych pobudzen nadkomorowych . Co oznaczają te pobudzenia ? czy to arytmia? CZy te obawy moze przez kregoslyp ? A moze na serio nerwica ?
ulila

Re: Wysokie tetno , omdlenia

Postprzez kardiolog » 7 gru 2016, o 19:39

W sytuacji bardzo zróżnicowanych objawów, dobrze by było, aby całość "ogarnął" doświadczony internista.

Utratami świadomości zajmują się głównie kardiolodzy i neurolodzy. Jeśli są to faktycznie omdlenia, to jest do dziedzina kardiologii.

W cytowanym opisie holtera nie ma niczego szczególnego.

Jeśli "omdlenia" powtarzają się często - przynajmniej 1 w miesiącu ja wykonuję u swoich pacjentów holtera długoterminowego, tak długa aż wystąpi omdlenie, wtedy wiadomo czy ma to cokolwiek wspólnego z rytmem serca.
kardiolog

Powrót do Objawy