Czy to mógł być zawał?

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o dolegliwościach

Czy to mógł być zawał?

Postprzez Mikuleshi » 23 mar 2017, o 18:02

Witam!

Jestem mężczyzną w wieku 25 lat. W dniu wczorajszym miałem dziwną sytuację. Otóż bardzo nagle zaczęło mnie boleć lewe ucho oraz górna część lewej strony klatki piersiowej, właściwie to ból jakby promieniowal od ucha przez całą szyję do lewej piersi.
Ból był dość silny, ale nie stały - chwilowo się nasilał, np przy zmianie pozycji czy silniejszym wydechu.
Trwało to wszystko około 8 godzin po czym minęło całkowicie.
Żadnych dolegliwości z oddychaniem czy jakiś duszności nie odczuwałem.
Od ustąpienia dolegliwości czuję się dobrze i nic mi nie dolega.

Dodam , że jestem osobą bardzo nerwową w kwestii zdrowotnej - kiedy tylko coś mi dolega od razu włączam internet i zaczynam u siebie podejrzewać różne choroby. No i się naczytałem o różnych objawach zawału czym się strasznie zdenerwowałem.

Stąd moje pytanie - czy takie objawy mogą świadczyć o zawale?
Dodam, że nie miałem nigdy żadnych problemów z sercem. Prowadzę raczej zdrowy tryb życia (jestem od roku na diecie wątrobowej z powodu niealkoholowego stluszczenia).

Proszę o odpowiedź na moje pytanie
Pozdrawiam
Mikuleshi

Re: Czy to mógł być zawał?

Postprzez kardiolog » 19 kwi 2017, o 19:52

Udaj się na badanie do lekarza, nie ma co teoretyzować i grzebać po internecie, to nic nie da.
bez możliwości zbadania i wykonania dodatkowych testów, żadnej sensownej diagnozy się nie ustali.
kardiolog

Powrót do Objawy