niedomykalnosc 3 zastawek

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o chorobach

niedomykalnosc 3 zastawek

Postprzez 1984 » 25 lis 2016, o 08:55

Witam,
potrzebuję konsultacji...stwierdzono u mnie niedomykalnosc zastawki mitralnej I st.w przebiegu zmian wstecznych, niedomykalnosc zastawki trojdzielnej I st.czynnosciowa, niedomykalnosc zastawki plucnej sredniego st. usg serca:RA i RV niepowiekszone, w badaniu dopplerowskim TVR Ist. (max gradient RV/RA-20 mmHg). Niedomykalnosc zastawki plucnej sredniego st. w badaniu dopplerowskim krotkotrwajaca szeroka fala zwrotna, VC=6mm, gradient max=10,8mm HG. Zyly nieposzerzone, przeplywy w normie. LA=2,7cm Zwloknienia platkow MV i Ao, MVR Ist. EDDLV-4,7cm; ESDLV-3cm IVS-0,7cm; PW-0,6cm Nie stwierdzono ewidentnego uposledzenia kurczliwosci regionalnej poszczegolnych segmentow LV.EF=64% profil napelniania LV prawidlowy. Osierdzie bez zmian. Aorta-przeplywy w normie.
W jakim stanie jest moje serce? Do kardiologa trafilam, bo odczuwam klucia w klatce piersiowej, miewam zawroty glowy, puchna mi nogi i tetno skacze mi od 47 do 88. cisnienie mam w granicach 95/60 od zawsze, pomijajac te mierzone w gabinetach lekarskich, bo wtedy jest 120/80. jakies 3 lata temu bardzo schudlam...tsh w normie...cholesterol =5,1mmol/l bez rozbicia na dobry i zly..od jakiegos czasu miewam odczucie rosnacego i malejacego balonika miedzy zebrami...nie umiem tego opisac...czy mam sie czym martwic? wizyte u kardiologa mam w lutym...nie uprawiam sportow, jednak pracuje fizycznie...
prosze o opinie...
1984

Re: niedomykalnosc 3 zastawek

Postprzez kardiolog » 7 gru 2016, o 19:16

Na odległość konsultacja nie jest możliwa, bez bezpośredniego badania po prostu nie ma sensu.

Badanie echo serca jest badaniem bardzo subiektywnym, zależnym od jakości aparatu i umiejętności badającego.

Niedomykalności zastawek trzeba zakwalifikować jako fizjologiczne, łagodne, umiarkowane lub ciężkie. Do oceny należy obraz echo serca i stan kliniczny pacjenta.

System oceny w stopniach I-IV jest przestarzały i bardzo mylący.

Proponuję udać się do kardiologa, który sam wykonuje to badanie i ma w tym odpowiednie doświadczenie.
kardiolog

Powrót do Choroby