Pomocy Kardiomopatia oraz nerwica

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o chorobach

Pomocy Kardiomopatia oraz nerwica

Postprzez Zabojadbs » 13 cze 2017, o 16:25

Dzien dobry pisze ponieważ kazdy kardiolog mowi mi co innego i juz nie wiem co robic i myślec . Jeden mnie olał nic nie przepisał , drugi przepisał CONR COR POLOCARD I ASPARGIN a trzeci wspominał o rozruszniku . Mam 21 lat . Mam ciężka sytuacje i trochę sie rozpisze . Choruje genetycznie na kardiomopatie z niescalenia mięśnia lewej komory . Moj Tata zmarł mając 39lat . Od trzech miesięcy czuje sie tragicznie nie potrafię funkcjonować mam duszności, a kładąc sie spac to juz wgl jest tragedia łapią mnie ataki gorąca serce kłuje bardzo mocno , mam duszności i bóle głowy . Bylam u kardiologa ale zmian niby nie widział , tylko dostałam skierowanie do szpitala ale mnie nie przyjęli ponieważ zwalili to na nerwice ktora leczę od półtora miesiaca lekiem ASERTIN ( byłam bardzo nerwowa czepiałam sie o pierdoły wybuchowa itd) . Czesto czuje ucisk w klatce piersiowej najcześciej w spoczynku jest to duży ucisk bardzo boli ściska kłuje , kręci mi sie w głowie,pocę sie , widze jak za mgła . Jestem niskocisnieniowcem . Nie wiem sama czy mam brac ten lek CONR COR ponieważ obniża on ciśnienie z tego co wyczytałam . Czy Wy tez uważacie ze potrzebny rozrusznik serduszka czy nie ? Moje wyniki z rezonansu serca : w czasie akwizycji znaczna niemiarowosc rytmu . W zakresie wszystkich segmentów koniuszkowych oraz środkowym , przednim, bocznych i dolnym widoczna dwuwarstwowa struktura miokardium . Stosunek warstwy niescalonek do scalonej w zagranie segmentów koniuszkowych przekracza 2,3. Sekwencje T1 po podaniu kontrastu niediagnostyczne nasilone artefakty arytmiczne . W sekwencjach LGE widoczny linijny seodmiesniowy obszar opóźnionego wzmocnienia w segmencie środkowym dolno bocznym . Przepływ przez aortę 86ml. Lewa komora o prawidłowej wielkości . Obszar uszkodzenia niedokrwienneho w zakresie segmentu środkowego dolno-bocznego . ECHO: wielkość Jam serca w granicach normy . Niedomykalność mitralna i trójdzielna ślad fali zwrotnej . HOLTER: zastawka mitralna-nieznacznie powlokniale skurczowe ugięcie obu płatków zastawka aortalna-trójpłatkowa brzeżne zwłóknienia płatków Ao:25mm LA:26mm LV EDD:41mm LV EF :51-54% PW:9mm IVS:9mm RV:27mm . Zastawka mitralna- FALA E:0.7m/S FALA A:0.5m/S fala zwrotna:ślad . Obecna zastawka Eustachiusza . Zastawka trójdzielna- FALA ZEROTNA:ślad RVSP -21+5mmHg ZGD18mm/7mm zastawka pnia płucnego-V Max S :0.7m/S fala zwrotna ŚLAD AT 160m/S. Średni HR wynosił 66bpm minimalny 47 maksymalny 143 Całkowita liczba pobudzen wynosi SVE 23 . Na jednym pisze frakcja wyrzutowa na jednym jest 50% na drugim 45% a na innym 40%. Proszę pomóżcie co ja mam robic czy te moje kołatania bóle to moze byc nerwica czy to jednak serce . Przyznam sie ze leków na serce nie biorę bo dziwnie sie czułam po nich słabo ale nie wiem czy moze lepiej by było gdybym je brała ?
Zabojadbs

Re: Pomocy Kardiomopatia oraz nerwica

Postprzez kardiolog » 3 sie 2017, o 18:02

Na odległość nie da się niestety wydać sensownych zaleceń.

Kardiomiopatie to trudy problem i powinnaś być pod kontrolą ośrodka klinicznego, kardiologa specjalizującego się w kardiomiopatiach.

Z jakiego jesteś województwa?
kardiolog

Powrót do Choroby