Bisocard - brać czy nie?

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o lekach, ich działaniu, wskazaniach, skutkach ubocznych itp

Bisocard - brać czy nie?

Postprzez vodafex » 21 sie 2015, o 09:29

Witam.. byłem wczoraj u mojego lekarza w miejscowej przychodni. Umówiłem się na nią ponieważ zauważyłem przyśpieszone bicie serca. Przy zwykłych czynnościach np. jedzenie obiadu wzrasta czasem do 90-95 uderzeń na minutę a z drugiej strony np. przy prowadzeniu samochodu spada do 60 uderzeń na minutę. Oczywiście nie zawsze ale tak jak mówię zdarza się, że przyśpiesza chociaż nie robię niczego męczącego.
Co jeszcze zauważyłem: czasem po obudzeniu się (20 min po) lub gdy prowadzę samochód serce bije bardzo spokojnie, nie wiem czy nie za spokojnie bo uderzenia na klatce piersiowej są słabo wyczuwalne.
Dodatkowo mam nieco podwyższone ciśnienie.. wczoraj rano miałem 140/72, później 143/75 a gdy mierzono mi ciśnienie przy badaniu EKG miałem 150/100 (ale to już chyba z powodu zdenerwowania się sytuacją :P).

Na koniec wizyty lekarz przepisał mi Bisocard w najniższej dawce 2,5mg. Jako, że obawiam się jakichś skutków ubocznych zdecydowałem, że na początek będę brać połowę tabletki (tj. 1,25mg na dobę) mimo wszystko nadal mam wątpliwości.
Jak już pisałem - serce czasem mi zwalnia i nie wiem czy dołączając do tego lek spowalniający pracę serca nie będzie ona zbyt wolna i czy coś się nie wydarzy (zatrzymanie akcji serca etc.).
Mój lekarz wraca dopiero 31 sierpnia i zapewne od razu do niego pójdę na wizytę i z wynikami krwi ale nie wiem co robić z Bisocardem..
vodafex

Re: Bisocard - brać czy nie?

Postprzez kardiolog » 4 wrz 2015, o 17:05

Na odległość nie można wydawać zaleceń.

Wszelkie zmiany leczenia uzgadniaj ze swoim lekarzem.

Tętno waha się w szerokich granicach w zależności od wykonywanych czynności, podobnie ciśnienie tętnicze.

Włączenie leczenia musi być uzasadnione, nie wiem jak to jest w Twoim, przypadku, bez możliwości bezpośredniego badania.
kardiolog

Powrót do Leki