Zewnętrzna przyczyna zawału serca.

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji z innych działów medycyny

Zewnętrzna przyczyna zawału serca.

Postprzez PiotrC » 10 lis 2016, o 18:22

Witam,
Mam pytanie zwiazane ze smiercia mojego taty (58 lat).
Nigdy nie chorowal na serce, rozne badania robil regularnie z powodu wycietej tarczycy.
Podczas wyjazdu w delegacje (uruchomienie maszyny CNC) dostal rozlegly zawal miesnia sercowego, ktory skonczyl sie jego smiercia. Z relacji wspolpracownika, ktory byl obecny podczas calego zdarzenia wiem, ze w pomieszczeniu w ktorym tato prowadzil kilkugodzinne szkolenie pracownikow, bylo bardzo goraco (koncowka czerwca), duszno i pracownicy palili tam papierosy (male pomieszczenie, 6 osob palilo, tato niepalacy ale nie przeszkadzalo mu gdy ktos palil). Wspolpracownik wykonal swoja prace dosyc szybko i mowil, ze wyszedl z tego pomieszczenia, bo nie bylo czym oddychac. Czy moglo to miec wplyw na zawal mojego taty i czy mozna to uznac za zewnetrza przyczyne wypadku, potrzebna do uznania tego jako wypadek w pracy?

Pozdrawiam
PiotrC

Re: Zewnętrzna przyczyna zawału serca.

Postprzez kardiolog » 18 lis 2016, o 11:20

Zawał serca powstaje w różnych mechanizmach, ale najczęstszym jest tzw pęknięcie blaszki miażdżycowej w tętnicy wieńcowej i związany z tym zakrzep zamykający tętnicę.

Miażdżyca to choroba przewlekła, zwykle zawiniona przez pacjenta - jest to efekt złej diety, siedzącego trybu życia, palenia itp.

Zawał jest w takiej sytuacji ostrym powikłaniem choroby przewlekłej i potrzebuje czynnika "spustowego" - może to być wysiłek, stres, infekcja, wpływ toksyn, w tym dymu tytoniowego itp.

Trudno będzie to udowodnić.
kardiolog

Powrót do Medyczne