Arytmia

Jeśli masz pomysł na usprawnienie forum napisz tutaj

Arytmia

Postprzez kbanna » 27 gru 2017, o 16:44

Witam. Arytmię mam już dosyć długo ale do tej pory nie wymagała specjalistycznego leczenia. Ostatnio z powodu "napadu" trafiłam do szpitala. Ekg w dniu przyjęciu wyszło fatalne. Badania nie wykazały żadnej choroby powodującej arytmię. Wyszedł mi jedynie ciut nicki potas - 3,65 po wcześniejszym podaniu PWE. W szpitalu podawali mi potas z glukozą i innymi elektrolitami, dodatkowo hydroksyzynę i arytmia odpuściła. Holter wyszedł przyzwoity: dodatkowych skurczy komorowych 108, nadkomorowych 30. EKG już na drugi dzień o niebo lepsze. Przy wypisie dostałam bisokard 5 mg (1 tabl. dziennie), Potazegmag i hydroksyzynę. Bisokard szybko spowolnił mi tętno do 42/min więc muszę brać pól tabl. dziennie. Tętno zawsze miałam nie za wysokie ok. 60/min i niskie ciśnienie. Minęły 2 tyg. od wyjścia ze szpitala a mi jest gorzej. Napady arytmii mam czasem codziennie, najgorzej jest jak kładę się spać. Zmieniam ciągle pozycje i nie mogę długo usnąć. Czytałam dużo o ablacji ale nie wiem, czy w moim przypadku byłaby wskazana, ponieważ tętno ma przy braniu 1/2 tabl. dziennie bisokardu maksymalnie 56/min. Może zmiana leku by wystarczyła? Jestem tym wszystkim tak wystraszona... Ostatnio miałam sporo stresów, może to przyczyniło się do pogorszenia stanu zdrowia....
kbanna

Re: Arytmia

Postprzez Kardioserwis » 27 gru 2017, o 17:32

Udaj się kardiologa specjalizującego się w zaburzeniach rytmu serca. Nie zawsze od razu udaje się ustalić właściwą diagnozę. Podobnie czasami trzeba wypróbować kilka terapii, aby znaleźć tę najskuteczniejszą.
Kardioserwis
Administrator

Postprzez kbanna » 27 gru 2017, o 17:50

Czy są leki przeciwarytmiczne, które jednocześnie nie powodują spadku tętna i ciśnienia?
kbanna

Postprzez Kardioserwis » 27 gru 2017, o 21:30

Leków antyarytmicznych jest niewiele, są i takie, które niewiele wpływają na ciśnienie i nie tak istotnie na tętno, ale różne są ich mechanizmy działania oraz działania uboczne.
Najważniejsza jest dokładna diagnoza i wtedy dopasowany dobór leku lub inna metoda leczenia.
Nie zawsze rozwiązaniem jest "leczenie serca". Czasami jest to leczenie przyczyny "pozasercowej"
Kardioserwis
Administrator

Powrót do Sugestie