Książka "Moje dziecko ma wadę serca" - obowiązkowy przwodnik

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o problemach kardiologicznych dzieci i nieletniej młodzieży

Książka "Moje dziecko ma wadę serca" - obowiązkowy przwodnik

Postprzez Kardioserwis » 24 sty 2015, o 16:32

Wydana obecnie obszerna encyklopedia (tak obszerna, że trudno inaczej ją nazwać) „Moje dziecko ma wadę serca” po redakcją Edwarda Malca, Katarzyny Januszewskiej i Małgorzaty Pawłowskiej jest bezcenną pozycją, która powinna trafić do wszystkich rodziców dzieci z wadami serca.

Książka ta zawiera bardzo dokładne opisy poszczególnych wad serca, począwszy od opisu istoty choroby, jej przebiegu, diagnostyki, rokowania i leczenia, w tym nieodzownej rehabilitacji. Specjaliści dużo uwagi poświęcili aspektom sposobów wychowania i opieki rodzicielskiej oraz psychologicznej.

Zwykle dzieciom dotkniętym tym problemem zabrania się praktycznie jakiegokolwiek wysiłku fizycznego i jest to zwykle duży błąd, na co szczególny nacisk kładą autorzy tej publikacji – brawo!

Niezwykle cenne są również zawarte w książce relacje i porady rodziców borykających się z problemem wady serca u swojej pociechy. Pokazują one, że nikt nie jest osamotniony w swoich kłopotach; stanowią istotne wsparcie psychiczne, a także ułatwiają lawirowanie w skomplikowanym systemie opieki zdrowotnej.

Książka bardzo wzbogaca niezbędną wiedzę praktyczną, co ułatwi wychowanie dziecka, a także poprawi kontakt z lekarzami i umożliwi zadawanie im niezbędnych pytań. Moim zdaniem książka powinna być obowiązkową pozycją nie tylko w bibliotece rodziców, ale także profesjonalistów medycznych.

Książkę można nabyć poprzez stronę fundacji Cor Infantis.
Kardioserwis
Administrator

Powrót do Kardiologia dziecięca