po prostu Arytmia Serca.

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o chorobach

po prostu Arytmia Serca.

Postprzez sidka_91 » 9 gru 2009, o 13:02

mam 18naście lat. ok.3klasy gimnazjum pojawiły się u mnie pewne 'ataki serca', a mianowicie serce zaczynało bardzo szybko bić, robiło mi się słabo, miałam trudności z oddychaniem, bolała mnie klatka piersiowa i czułam ostry ból po prawej stronie głowy i drętwienie prawej ręki. na początku bagatelizowałam sprawę ale teraz ataki się nasiliły i postanowiłam pójść z tym w końcu do lekarza. zostałam skierowana do szpitala na oddział kardiologiczny. miałam robione badania holtera, holter ciśnieniowy, morfologię, milion razy egk, echokardiografię. okazało się, że mam zaburzenia rytmu serca pod postacią rytmu dolnoprzedsionkowego. lekarz mówił też coś o tym, że moje serce w ogóle jakoś nieprawidłowo bije nawet jak nie ma wysiłku fizycznego i jest niby coś nie tak z dolną częścią serca. przepisano mi Propranolol i preparat magnezu i potasu. Biorę je dwa razy dziennie: rano i wieczorem. W szpitalu mówiono mi także o tym, że jeśli ataki będą się nasilać to konieczna będzie operacja zastawek, czy coś takiego. Wczoraj miałam kolejny taki atak, wzięłam tabletki (lekarz powiedział, że jeśli będę miała taki napad mam wziąć dodatkową ilość tabletek) i 'atak' ustąpił. zazwyczaj trwał on ok.3godzin, a po braniu leków trwa on znacznie krócej. Zalecono mi comiesięczną wizytę w poradni kardiologicznej. Ostatnio pani kardiolog powiedziała mi, że jeśli wystąpi taki atak muszę wziąć właśnie te tabletki, pić coś zimnego i wstrzymywać oddech bo to podobno pomaga. A ja chciałabym się dowiedzieć jak można zwalczyć ten straszny ból klatki piersiowej, który występuje dzień po takim napadzie. Tak jak dziś boli mnie klatka piersiowa i czuję takie kłucie. Są może na to jakieś leki łagodzące? Czy po prostu to jest normalne po takim napadzie i trzeba odczekać aż samo minie? Czy w ogóle taka arytmia jest groźna i czy kiedykolwiek operacja będzie naprawdę potrzebna?

z góry dziękuję za wszelkie informacje. pozdrawiam.
sidka_91

Re: po prostu Arytmia Serca.

Postprzez lekarz » 9 gru 2009, o 23:24

okresowo występujący rytm dolnoprzedsionkowy u młodej osoby ze zdrowym sercem, nie stanowi żadnej sensacji, i zwykle nie jest odczuwany. Może chodzi o częstoskurcz dolnoprzedsionkowy? - to już całkiem co innego. Z opisu Pani dolegliwości można podejrzewać, że są to napady jakichś częstoskurczy - czy kiedykolwiek udało się zapisać zwykłe EKG lub Holtera w trakcie typowego "ataku"? Proponuję udać się do kardiologa specjalizującego się w zaburzeniach rytmu serca.
lekarz

Postprzez sidka_91 » 10 gru 2009, o 14:47

niestety właśnie podczas pobytu w szpitalu (byłam 6dni) nie wystąpił żaden 'atak', ekg i holter były robione bez żadnego ataku właśnie. aktualnie ciągle jestem pod obserwacją kardiologa.
sidka_91

Postprzez lekarz » 10 gru 2009, o 15:28

Przy tak długich epizodach jakie Pani opisuje, powinna Pani zdążyć dojechać do izby pzyjęć najbliższego szpitala, lub do gabinetu lekarskiego i wykonać EKG- to najlepsze rozwiązanie. Kolejnym są tzw rejestratory zdarzeń - miniholtery uruchamiane w czasie dolegliwości przez pacjenta, pozostają także powtarzane badania Holtera, najlepiej jednak skorzystać z Holtera długoterminowego (nawet miesiąc i dłużej). Kluczem do zagadki jest zapis EKG w czasie dolegliwości.
lekarz

Postprzez sidka_91 » 10 gru 2009, o 16:11

dziękuję bardzo za odpowiedź :) aktualnie właśnie od ponad miesiąca biorę ten Propranolol i myślę, że jest poprawa, bo ostatnio miałam ten atak, jakieś 2dni temu i trwał naprawdę bardzo krótko. mam nadzieję, że to wszystko się polepszy. a czy ten Propranolol, te leki będę musiała już brać ciągle? czy kiedyś będzie moment, że będę mogła je odstawić? (jedyne co wiem, to jeśli chodzi o ciążę nie będę mogła ich brać, ale jestem za młoda na dzieci więc...)
sidka_91

Powrót do Choroby