Wynik EKG

Wejdź tutaj jeśli szukasz informacji o badaniach i ich wynikach

Wynik EKG

Postprzez seweryn34567 » 31 sie 2013, o 10:10

Witam, mam pytanie dzisiaj zrobiłem wynik EKG i chciałem się zapytać czy te wyniki są ok:
Rytm Zatokowy
Poszerzenie Załamka P
Hipertrofia Lewego Przedsionka?
Zapis EKG Na Pograniczu Normy
Dodam że gram w piłkę nożną amatorsko, ale jak by nie było mam dwa treningi w tygodniu plus mecz w Niedzielę i nie wiem czy mogę mieć wysiłek fizyczny.
Z góry bardzo dziękuję.
seweryn34567

Re: Wynik EKG

Postprzez kardiolog » 4 wrz 2013, o 10:48

Jeśli to analiza automatyczna, to zapomnij, jest kompletnie do niczego.

Rytm zatokowy - to prawidłowy rytm serca

Poszerzenie Załamka P w konkretnych odprowadzeniach jest jednym z kryteriów przerostu lewego przedsionka (hipertrofia=przerost)

Zapis jest albo prawidłowy albo nie, osoba opisująca powinna się zdecydować - albo są cechy przerostu przedsionka albo nie.

Kwalifikację do wysiłku można przeprowadzać tylko na osobistej wizycie.
kardiolog

Postprzez Mirella » 28 wrz 2013, o 18:48

Witam,

Mój mąż zmarł w wieku 31 lat (mamy syna), a jego ojciec w wieku 32 lat na serce.Żadnych objawów nie miał. Jedyny objaw zmarłego męża odbiegający od normy to nietrzymanie moczu w nocy po alkoholu. Syn jest alergikiem, od dzieciństwa miał omdlenia/zasłabnięcia np na lekcji w-f , a ostatnio miał utratę przytomności po zabawie do rana. Natomiast ostatnie zasłabnięcie było po wysiłku. Miał krwotoki z nosa. Po zamrożeniu naczynia od paru lat nie ma. Wszystkie dotychczasowe badania ma prawidłowe, echo, ekg (24h), echo tętnic szyjnych, próby wysiłkowe itp. Przeglądając badania natrafiłam na ekg zrobione w trakcie jego jednej choroby ( zasłabł, miał duszności, podano mu tlen i wyszedł tego samego dnia, okazało się, że ma chore zatoki, gorączkę itp i robiliśmy wtedy różne badania m.in to ekg) i z tego co czytam o odcinku ST odbiega od normy (nie byliśmy z tym wynikiem u kardiologa). Wiek l.18, Rytm zatokowy częst 92-96/min, PQ 0,16 sek QRS 0,08 sek Załamek P obecny; odcinek ST uniesiony w V2-6; Załamek T ujemny w odp. III, aVR, V1, os elektryczna serca nieodchylona, pośrednie położenie serca; HR 90(1/min); RR 660 ms, P: 67 ms; QRS: 87 ms; PQ: 167 ms; QT: 327 ms, QTc: 402 ms Oś QRS: 31. Proszę o informacje czy są badania, które syn może jeszcze przejść i jakie, żeby wykluczyć lub wykryć tą genetyczną przypadłość? Pozdrawiam.
Mirella

Postprzez kardiolog » 30 wrz 2013, o 14:25

Mirella - dwie śmierci u młodych krewnych są bardzo podejrzane w kierunku wady genetycznej - koniecznie zróbcie diagnostykę.
Nagła śmierć u osób młodych to często wynik wrodzonej arytmii serca - poszukajcie kardiologa zajmującego się tym tematem.
kardiolog

Powrót do Badania