Całodobowy, długoterminowy nadzór kardiologiczny - mobile holter

Umów badanie w Poznaniu>>>

Co to jest "Mobile-Holter"?

Mobile Holter to doskonałe połączenie nowoczesnych technologii służące do diagnostyki rzadko występujących objawów sugerujących arytmię serca. Mobile Holter to połączenie klasycznego holtera EKG z telefonem komórkowym i centrum nadzoru.

Zapis EKG jest transmitowany za pośrednictwem telefonu komórkowego do centrum nadzoru. Transmisja wykonywana jest okresowo lub w przypadku utraty zapisu EKG (np. odklejenie elektrody, uszkodzenie kabla, rozładowania baterii itp.) oraz na bieżąco w przypadku wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu (automatycznie) czy żądania pacjenta (przycisk „wyślij”).

Mobile Holter nadaje się także do całodobowego, długoterminowego nadzoru kardiologicznego nad chorymi z wysokim ryzykiem groźnych arytmii serca. Inne zastosowanie jakie znajduje system Mobile Holter to zdalny nadzór nad programem rehabilitacji kardiologicznej.

System Mobile Holter ma znaczną techniczną przewagę nad klasycznym holterem EKG, jednak jego wadą jest cena, która przy długotrwałym monitorowaniu jest wysoka.

Ocena zapisu Mobile Holtera

· Ocena zapisu Mobile-Holtera wykonywana jest na bieżąco przez system informatyczny i przez nadzorującego technika. W razie utraty zapisu lub wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca centrum diagnostyczne kontaktuje się z chorym lub jego rodziną.
· Szczegółowa ocena sporządzana jest o zakończeniu badania, lub okresowo w przypadku badań długoterminowych.

Gdzie wykonać?

· Kliknij tutaj aby znaleźć kardiologa


Piotr Bręborowicz, 2009-03-28
aktualizacja: 2009-03-28